How to wear Small Rags - part.1


Some few months ago, this brand was not really known among the customers in Slovakia. Yet it attracted its supporters and fans relatively quick after its local launch.
It seems like there has been an outbreak of the news in children fashion clothing this year, either in case of local manufacturers or distributors. When our Sofia was a small child - not so long time ago- it was quite different. Desire for some “cool stuff” for her lead to purchases overseas with delivery fees sometimes higher than the price of the clothing… Though Slovak market is still not comparable with Western Europe countries, it seems it is developing in the right direction.

Ešte pred pár mesiacmi táto značka slovenským zákazníkom veľa nehovorila. Pomerne rýchlo si však po svojom uvedení získala svojich priaznivcov a nadšencov.

Za posledný rok mám pocit akoby sa priam roztrhlo vrece s novinkami v oblasti detskej módy, či už sa to týka domácich drobno-podnikateľov alebo distribútorov.
Keď bola Sofinka bábätko čo nie je až tak dávno, nebolo ani chýru o niečom podobnom. Keď som chcela nejaké tie "cool" vychytávky musela som ich objednávať zo zahraničia s poštovným vyšším ako vec samotná. Náš trh je síce stále ešte len v plienkach oproti iným krajinám ale sme na dobrej ceste.


My first contact with the founder of the concept e-shop Little Hipster shop happened some time ago. They are behind the introduction of this Danish brand in the Slovak market. You can read more about the Little Hipster shop after clicking on this link HERE.
I was quite delighted to see this kind of a new fashion impulse since I like nice things that present your personality and at the same are not based on the price only. As quite a number of people do in terms of preferring the more and most expensive stuff just to say that “I can have it”. For all that it doesn’t matter if it’s a T-shirt priced at 10€ or 40€ - price is not the point here, but the visual is. Quite often the less expensive and more simple clothing is nicer that the one with shiny logo over the whole stuff. Let me then sum up into one sentence – I do not like clothes that look kitschy or cheap.
I am not quite fond of “jogging fashion”. Not saying I don’t like jogger pants at all - we basically dress up our kids in jogger pants only when going to the kindergarten or when making a countryside walk. Yet, I do not see the kids’ image or style set on the level of “poodles” or “Smurfs”. In light of this, I am really glad that there is a brand that can make a stylish item out of joggers as well. Adjustment, details, material, pattern, finish…
As I mentioned already – we usually dress up in joggers into kindergarten, thus we are looking for some that look better than the ones we have for running around at home.
A kind surprise when I opened the package from Little Hipster shop. Let me focus on the girls' collection in today’s review since “girls go first”. Thus in our case it would be: the flower-printed dress in bottle green color, spriggy jogger pants and anthracite shirt with lace fringe.


Prvú komunikáciu ohľadom spolupráce so zakladateľkou konceptového e-shopu Little Hipster shop a maminou v jednom sme mali už dávnejšie.
Sú to práve oni, kto uviedol na náš trh túto Dánsku značku. Viac o konceptovom e-shope Little Hipster shop si môžete prečítať priamo na ich stránke TU.
Tento impulz ma potešil, pretože mi otvoril možnosti pozrieť sa na veci inak.
Mám rada pekné veci, zaujímavé veci, veci čo Vám niečo povedia a vyjadria Vás ako osobnosť, pritom si nezakladám na cene ako poniektorí, ktorí majú filozofiu, čím drahšie a čím zvučnejšia značka tým lepšie nech ostatní vidia, že nato mám. Pritom je jedno či je to tričko za 10€ alebo za 40€ cena nie je podstatná, podstatný je vizuál. Mnohokrát lacnejšie a jednoduchšie veci sú krajšie ako tie s nablýskaným logom cez pól oblečenia. Zhrniem to do jednej vety teda - nemám rada veci čo pôsobia lacno a gýčovo.
Nie som veľmi vyznávač teplákovej módy.
Nehovorím, že tepláky rada nemám, práve naopak. Do škôlky nechodíme v ničom inom iba v teplákoch a takisto do prírody, ale rozhodne image a štýl detí nenastavujem na úroveň "šmolkov" a "pudlov".
Veľmi ma teda teší, že aj z teplákov niekto dokáže urobiť štýlovú vec. Prepracovanie, detaily, materiál, vzor, prevedenie.
Ako som spomenula tepláky nosíme do škôlky, tým pádom človek siahne po kúskoch, ktoré vyzerajú lepšie ako tie v ktorých behajú doma.
Keď som otvorila balík od Little Hipster shop bola som milo prekvapená.
V dnešnom príspevku sa povenujem teda dievčenskej kolekcii, keďže slečna má prednosť.
V našom prípade kvetovaným šatám v peknej "bottle green" farbe, vzorovaným teplákom, ktoré sa dajú nosiť aj na štýl dámy a antracitovému tričku s čipkovaným lemovaním.

Dress will be always around and in – it is an expression of the girl, dame, a woman. Could be cure, elegant, cunning or provoking. Dress tell a lot about us women, so we should select the right one for every occasion.
Small Rags offer some more dress models. These flower-printed ones were however the clear go-for choice since the beginning and basically nothing is to complain about. Material is likeable and solid. Combinable in more ways, for sure ok with wine-color or ocherous one. Being shore sleeved, usable in the summer as well.


Šaty tu vždy boli, sú aj budú. Šaty sú vyjadrenie toho, že ste dievčatko, dáma, žena. Vedia byť chutné, elegantné, rafinované aj vyzývavé. Šaty sú to čo sme my ženy, povedia o nás veľa mnohokrát aj viac akoby sme chceli preto si ich aj podľa toho treba vyberať.
Small Rags ponúka niekoľko modelov šiat. Tieto kvietkované však boli jasná voľba hneď od začiatku a nemožno im naozaj nič vytknúť. Materiál je príjemný, pevný. Kombinovať sa dajú na viac spôsobov a rozhodne im pristane aj kombinácia bordovej či okrovej. V lete ich využijete vzhľadom na krátky rukáv zaručene tiež.

Never have enough of long sleeve shorts… The Small Rags shirt is just the piece that you should have in your cabinet. It is solid, but elastic at the same time. I was truly (and still am) happy about it. The fabric with the printed pattern, laced at sleeves, collar and also at the shirts' bottom – making it quite remarkable. Due its simple beauty becoming the unofficial king of our AW 2015 clothing in shirts category.
Jogger pants that are more than just the ordinary joggers. Are made of thicker fabric, so wearable even these (colder) days. The pattern and color make is definitely remarkable and this piece could become a nice company to take with into the kindergarten or for a downtown-walkJ


Tričiek s dlhým rukávom nikdy nie je dosť. Tričko od Small Rags je práve tým kúskom, ktorý by nemal chýbať vo Vašom šatníku. Je pevné, ale zároveň elastické. Bola som a ešte aj stále som z neho naozaj "happy" . Látka ma tlačený vzor, lemované je tmavou čipkou tak ako na rukávoch aj na spodku trička a golieri čím je nezameniteľné. Vďaka svojej jednoduchosti sa stalo neoficiálnym kráľom nášho AW 2015 vybavenia v kategórií tričká.

Tepláčiky, ktoré sú viac ako len tepláčiky, sú z hrubšieho materiálu, takže ich s kľudným svedomím oceníte aj teraz.  Vzor aj farebné prevedenie je rozhodne neprehliadnuteľné a tento kúsok sa stane príjemným spoločníkom nielen do škôlky ale aj do mesta.Sofinkin outfit
Šaty - Small Rags kúpite TU
Tričko - Small Rags kúpite TU
Tepláky - Small Rags kúpite TU
Kožuch - Zara
Vesta - Zara
Čižmy jazdecké - Zara
Čižmy členkové - Zara
Okuliare - F&F
Indiánska čelenka - Reserved
Svetrík - po maminke :)


Zuzana

No comments:

Post a comment