Little photographerKids are truly some remarkable beings. Sometimes I could just sit and watch them playing for hours. What they figure out, how inventive they can be… many times surprises me what all is possible to these small, and at the same time big persons…
Constantly “scanning” for information and signals around, they are able to shrink into the room and pretending to passionately watch a fairy tale on TV, yet registering any word you say… even those words you shouldn’t actually ever say…

This, however, comes back to you clearly once you get to pay the price for your “home vocabulary”

Deti sú v skutku zaujímavé bytosti. Dokázala by som niekedy celé hodiny len tak sedieť a pozerať sa na nich ako sa hrajú, čo vymyslia, ako sa vynájdu a mnohokrát ja sama zostanem prekvapená čoho všetkého sú tieto malé/ veľké bytosti schopné.
Neustále nasávajú informácie a podnety okolo seba, dokážu sa nepozorovane presunúť z jednej miestnosti do druhej, tváriť sa, že zanietene sledujú rozprávku ale pritom registrujú každé jedno slovo čo v tom momente vyslovíte, aj tie čo by ste radšej vyslovovat´ nemuseli. To však človeku najviac dopne až potom ako sa mu to pekne vráti aj s úrokmi a hnevať sa môžete akurát tak na seba a svoj slovník.Many times our kids protest and express all kinds of disagreement with us, yet at the same time, they see us – parents – as their model. They want to try and do whatever we do – starting with cooking, cleaning and up to our favorite activities. In my case, my kids see me with a camera and laptop really often - naturally, after our cooking and tidying up is done, needless to say… Not a surprise then that our kids tend to put themselves into a photographer role as well.
Adam was so fond of it lately, that he insisted on the camera being placed into his Xmas wish-list.
So, I was looking for the right one for some, quite long time. Adam's technical skills had taught us not to invest into some more sophisticated toys – nearly none resisted his passion to discover what’s inside.
The Moulin Roty rand is on my radar for a long time. They make fantastic toys, even bringing the nostalgic feeling - thinking about my childhood.
So, when I discovered there's a toy camera of this brand – it was decided.

A simple, finger-light, mirror based tool for any stylish little photographer!

Mnohokrát voči nám protestujú a vyjadrujú všetky tipy nesúhlasu, no na druhej strane sme pre nich vzorom. Chcú skúšať a robiť takmer všetko čo denne robievame my. Od varenia cez upratovanie až po naše obľúbené činnosti.
Mňa decká najčastejšie vnímajú za fotoaparátom a PC ( samozrejme po varení a upratovaní ale to už berú ako samozrejmosť ). Niet teda divu, že aj oni majú tendenciu vžiť sa do role fotografa.
Adamka to pochytilo natoľko, že sme Ježiška v zozname želaní poprosili o fotoaparát.
Dlho som váhala a hľadala ten správny. Vzhľadom na Adamkove technické vlohy investovať v tomto čase do nejakých zložitejších hračiek nemá význam.
Značku MOULIN ROTY mám už vyhliadnutú dlho. Ich hračky sú skutočne rozprávkové, cítim z nich nostalgiu svojho detstva. Keď som natrafila na fotoaparát tejto značky bolo rozhodnuté. Jednoduchá, ľahučká, zrkadlová pomôcka pre každého štýlového fotografa !

Zuzana