Holiday in ZUBEREC


K tejto vrchmi obklopenej dedinke som sa dopracovala prvýkrát tri roky dozadu.
Moje parametre boli vzhľadom na vek detí ( 1 a 3 ) úplne jasné.
Potrebovala som kľudné miesto kde sa budú môcť voľne pohybovať, miesto kde sa bude dať chodiť na prechádzky s kočíkom ( keďže Adamko bol ešte kočíková kategória ), miesto kde to bude útulne.

Hľadaním po internete som natrafila na Drevenice v Zuberci.
Recenzií bolo síce málo (nakoľko v tej dobe boli ešte takmer novostavbou ), no napriek tomu pozitívnych a tak sme sa rozhodli, že to riskneme a vyskúšame. Od vtedy skúšame niekoľkokrát ročne ( aj v zime ).
Tomuto miestu naozaj nie je čo vytknúť.
V areáli sa nachádza dokopy 6 chatiek.
Jedna je recepcia, spoločenská miestnosť na hry a ubytovanie správcov zároveň.
Ďalšia slúži kvázi ako sklad, zvyšné 4 slúžia na ubytovanie pre hostí.
Každá chatka má svoje meno a rozdelená je na dve polovice.Približne v strede areálu sa nachádza malé jazierko kde si môžete sami uloviť rybku. Deti určite potešia morky, zajace. ovečky, sliepky či muflónia rodina. Aby toho nebolo málo milý správca Vás veľmi rád odvezie na traktore, čo bola pre nás tohtoročná atrakcia číslo jeden.
Čo nájdete v okolí

Je mnoho turistických miest, ktoré tu môžete navštíviť, my sme boli zatiaľ na výbere poskromnejší.
Niekoľkokrát za pobyt sme absolvovali skautský výlet po náučnom chodníku Zverovka, ktorý je nenáročný a pre deti zaujímavý.
Les je tu naozaj svetlý, postupujete po značkách a pri každom stanovišti ( dokopy ich je 5 ) si môžete prečítať nejakú zaujímavosť o tomto lese a o tom čo sa tu nachádza.
Ďalším zaujímavým tipom môže byť výlet lanovkou na Roháče.
My sme sa samozrejme až hore na kopec neštverali, zato sme si aspoň vychutnali výhľad lanovkou, ktorá má mimochodom aj ochranné sklo pre všetkých čo výšky nemusia (obdobne ako ja).

Horúčavy neobišli ani tieto končiny a tak sme jeden deň strávili v Aquaparku Oravice.
Oravice sa delia na kúpeľnú časť s termálnou vodou ( majú svoj vlastný vstup) a
Aquapark, ktorý sa nachádza nad kúpeľnou časťou.

Aquapark má svoje bazény a areál vybudovaný zvlášť.
Skutočne odporúčam návštevu tohto miesta, najmä kvôli menším davom ľudí a úľavy od všetkých nepríjemných vecí spojených s tým - ako dlhé rady, nedostatok miesta v bazéne, hlava na hlave. Tu to nenájdete. Návštevníkov je primerane, spodky bazénov sú antikorové s rôznymi atrakciami - umelé vlny, rôzne prúdenia či detský bazén s hríbikom, ktorého voda je príjemných 32 stupňov. Samozrejme nechýbajú ani vnútorné bazény pri nepriaznivejšom počasí.
To všetko v dokonalom objatí hôr.

Ak ešte teda riešite dilemu kam? Tu je jeden malý, rokmi overený typ od nás.Zuzana

No comments:

Post a Comment